Aerobiczna Szóstka Weidera

Wyrzeźbione mięśnie brzucha, czyli tzw. kaloryfer to marzenie niemal każdego mężczyzny. Już od czasów starożytnych ta część męskiego ciała była wyznacznikiem siły i męskości. Nie bez przyczyny umięśnione męskie brzuchy działają na kobiety niczym afrodyzjak.

Temat wyrzeźbionego brzucha pojawia się wraz z nadejściem wiosny i myślami o nadchodzącym urlopie. Właśnie teraz większość mężczyzn podejmuje walkę, niestety- często bezskuteczną. Dlaczego? Jeden z bardzo popularnych wśród panów mitów brzmi- odstawię piwo, chipsy i inne tłuste potrawy, wykonam 20 brzuszków codziennie rano i „kaloryfer” na wakacje gwarantowany.

Niestety, uzyskanie pięknych mięśni kosztuje sporo wyrzeczeń i wysiłku, a bez systematycznej pracy nie osiągniemy sukcesu. Nie ma też żadnego kremu na mięśnie brzucha, który zastąpiłby solidny wycisk.

Jednym z najlepszych i najbardziej efektywnych zestawów ćwiczeń na mięśnie brzucha jest Aerobiczna Szóstka Weidera. A6W to program treningu, który w głównej mierze celuje w brzuch, nie obciążając pleców. Służy do poprawy rzeźby,wzmocnienia mięśni brzucha i po części pozbyciu się nadmiernego tłuszczu w okolicach mięśnia piwnego. Mimo, iż jest to trening ciężki i wyczerpujący,  efekt końcowy jest wart tego wysiłku.

Żelazną zasadą „szóstki” jest codzienne wykonywanie ćwiczeń, jednego po drugim, bez przerw, by mięśnie nie miały chwili odpoczynku. Ilość serii i powtórzeń w seriach rośnie z dnia na dzień. Wykonując ćwiczenia powinniśmy pamiętać o tym, by zatrzymać ruch w momencie maksymalnego napięcia na 2 – 3 sekundy. Ćwiczenia musimy wykonywać regularnie, w zależności od wybranej przez nas opcji- 6 lub 7 tygodni. Uwaga! Nie należy robić przerwy w ćwiczeniach na dłużej niż na jeden dzień.  Ćwiczenia możemy wykonywać według wybranego przez nas harmonogramu:

Wariant I

Jest to wersja treningu trwająca 6 tygodni (42 dni), która nie przewiduje dnia przerwy od ćwiczeń. Jeżeli bardzo zależy nam na czasie i wiemy, że spokojnie możemy poświęcić codziennie trochę czasu na ćwiczenia brzucha, jest to opcja idealna dla nas.

Wariant II

Ta wersja treningu trwa 7 tygodni, czyli 49 dni. Wariant obejmuje jeden dzień przerwy ostatniego dnia ćwiczeń.

 

OPIS ĆWICZEŃ:

Ćwiczenie nr 1: Naprzemienne unoszenie nóg

Kładziemy się na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane luźno spoczywają na podłodze. Unosimy lewe kolano tak, by utworzyło kąt 90 stopni z linią bioder. Jednocześnie unosimy ręce i barki z podłoża dotykając dłońmi do uniesionego w górę kolana. Unosimy jedynie barki, a nie całe tułowie. Wytrzymujemy w pozycji pełnego napięcia mięśni brzucha przez 3 sekundy (barki i noga znajdują się w górze).  Powtarzamy ćwiczenie unosząc do góry prawą nogę. Skłony wykonujemy naprzemiennie, unosząc raz lewą, raz prawą nogę.

Ćwiczenie nr 2: Jednoczesne unoszenie obu nóg

Jest to modyfikacja ćwiczenia nr 1, polegającą na jednoczesnym uniesieniu ugiętych w kolanach nóg. Jednocześnie unosimy barki, pamiętając, aby biodra utworzyły kąt 90 stopni z linią tułowia. Wytrzymujemy w tej pozycji przez 3 sekundy. Możemy objąć kolana dłońmi, jednak nie przytrzymuj nóg rękoma, gdyż obniży to wartość treningu.

Ćwiczenie nr 3: Naprzemienne unoszenie nóg z rękoma na karku

Ćwiczenie to wykonujemy analogicznie do ćwiczenia nr 1. Zamiast unosić ręce przed siebie w stronę kolan, zakładamy je na kark. Pamiętajmy jednak, aby unosząc barki w górę nie ciągnąć rękoma za kark, a jedynie wykorzystywać siłę mięśni brzucha do uniesienia barków. Ciągnięcie za kark może też prowadzić do poważnych urazów karku, poza tym jest formą oszustwa, która obniża wartość naszego treningu.

Ćwiczenie nr 4: Jednoczesne unoszenie obu nóg z rękoma na karku

Ćwiczenie to wykonujemy analogicznie do ćwiczenia nr 2, z tą jednak różnicą, że zamiast unosić ręce przed siebie w stronę kolan, zakładamy je na kark. Pamiętajmy jednak, aby unosząc barki w górę nie ciągnąć rękoma za kark, a jedynie wykorzystywać siłę mięśni brzucha do uniesienia barków.

Ćwiczenie nr 5: Nożyce

W tym ćwiczeniu ręce zakładamy na kark unosząc część barkową tułowia do góry i wykonujemy charakterystyczne „nożyce” naprzemiennie unosząc raz lewą, raz prawą nogę ugiętą w kolanie w kierunku tułowia. Podczas wykonywania tego ćwiczenia musimy utrzymywać stałe napięcie mięśni brzucha i nie pozwalać barkom ani nogom swobodnie opadać na podłogę. Musimy pamiętać o stałej kontroli ruchu.

Ćwiczenie nr 6: Unoszenie wyprostowanych nóg

Jest to najtrudniejsze ćwiczenie z całej Szóstki Weidera. Ręce zakładamy na kark, po czym jednocześnie unosimy barki z podłoża i wyprostowane nogi do wysokości około 45 stopni względem podłoża. Jeśli twoje mięśnie brzucha są jeszcze zbyt słabe, możesz ułatwić sobie to ćwiczenie trzymając ręce wyprostowane zamiast zakładania ich na kark. Wytrzymaj przez 3 sekundy w momencie największego napięcia mięśni i kontynuuj wykonywanie serii.

Zapraszam Was do obejrzenia krótkich filmów instruktażowych, na których zobaczycie jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

 

Aerobiczna Szóstka Weidera zwana potocznie Szóstką Vadera, należy do ćwiczeń trudnych. Wszystko zależy od naszej systematyczności, a przede wszystkim wytrwałości i silnej woli. Po 6 tygodniach przekonamy się, że jednak było warto poświęcić czas i wysiłek, który z pewnością przyniesie znakomite efekty w postaci perfekcyjnych mięśni brzucha.

Życzę wszystkim powodzenia, wytrwałości, cierpliwości i silnej woli!

 

 

 

 

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (3 głosów, średnia: 4,67 na 5)
Loading ... Loading ...

Podobne artykuły:

Jeden komentarz dla “Aerobiczna Szóstka Weidera”


Dodaj komentarz

Najnowsze wideo

Polecane artykuły

Kalendarium

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031