Przygotuj się do zimowych szaleństw- trening z BOSU

Zajęcia z wykorzystaniem piłek fitness i stepu są bardzo popularne w wielu fitness klubach w Polsce. W okresie zimowym sporym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia z wykorzystaniem core board, czyli specjalnej ruchomej platformy do ćwiczeń wzmacniających nogi i pośladki. Ćwiczenia na nim są zalecane wszystkim, którzy przygotowują się do sezonu narciarskiego i snowboardowego oraz wszystkim, którzy chcą zmaksymalizować efekty swoich treningów wzmacniających oraz kondycyjnych. Niestety cena tego ostatniego jest zbyt wysoka.

Z pomocą wszystkim, którzy już teraz myślą o przygotowaniu do sezonu narciarskiego i snowboardowego, a nie stać ich na aż tak duży wydatek,  przychodzi BOSU- przyrząd z trochę niższej kategorii cenowej, jednak równie dobrze,  jak i core board, przygotowujący do sezonu zimowego.

Przyrząd BOSU niedawno pojawił się w ofercie naszego sklepu. Jest nowością na rynku fitness i zdobywa coraz szersze grono wielbicieli. Zastanówmy się, co takiego przyciąga ich do tego nietypowo wyglądającego przedmiotu…

Czym jest BOSU?

bosu

BOSU jest profesjonalnym przyrządem treningowym do rozwijania poczucia równowagi. Z wyglądu przypomina przecięta w połowie miękką piłkę. Urządzenie zmusza osobę ćwiczącą do ciągłego utrzymania równowagi, a przez to idealnie angażuje znacznie większą liczbę mięśni niż w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Dzięki ćwiczeniom na BOSU wzmocnimy tzw. core stability, czyli stabilność ogólną. Dwustronne urządzenie stanowi połączenie piłki i stepu. Jedną stronę stanowi kopuła, która ugina się przy każdym ruchu ćwiczącego, druga część jest płaską i sztywną platformą. Dwie ukryte w zagłębieniach rączki ułatwiają odwracanie urządzenia z jednej strony na drugą.

Największą zaletą BOSU jest możliwość przeprowadzania na nim wszechstronnego treningu- od wytrzymałościowego, przez wzmacniający, aż po streching. Idealne nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała oraz stabilizację tułowia.

Można używać go na stronie wypukłej i płaskiej, co umożliwia wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń. BOSU daje nam zdecydowanie więcej możliwości niż zwykły step. Jest to duży plus, bowiem nasze ćwiczenia możemy ciągle urozmaicać, unikając monotonii. Możemy ćwiczyć na jednym, dwóch urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Ćwiczenia możemy wykonywać w dowolnym tempie, dowolnych pozycjach.

Oto wersja ćwiczeń BOSU dla Pań…

wersja dla Panów…

a także dla osób starszych (stacja ułatwia wykonywanie ćwiczeń, pomagając w utrzymaniu równowagi- polecana jest osobom początkującym i starszym)

Jedno mogę Wam zagwarantować- BOSU to zupełnie nowe doznania treningowe. Przełamuje rutynę i wnosi dużo „świeżego” powietrza do naszych ćwiczeń.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak głosów)
Loading ... Loading ...

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Najnowsze wideo

Polecane artykuły

Kalendarium

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031