Varger – ławka na medal w sklepie Fitbay.pl

Nareszcie jest! Varger – z dawna zapowiadana ławka treningowa marki Fitplay, zagościła także w naszych magazynach! Dlaczego tak bardzo na nią czekaliśmy?


Z ciekawością wielką otwieraliśmy paczkę, w której spoczywała – jeszcze w częściach – ławka Varger. Chcieliśmy się przekonać, co zasłużyło na tak dobre recenzje, jeszcze zanim na dobre zagościło na rodzimym rynku. Przyznajemy otwarcie: w pierwszej chwili  zbiór luźnych części nie zrobił na nas zbyt dużego wrażenia…Ławka Varger Fitplay

Jednak po ich złożeniu (które, swoją drogą, okazało się nadzwyczaj łatwe) naszym oczom ukazała się bardzo przyzwoita ławeczka do treningu w domu, z niezwykle praktyczną regulacją jej pozycji od skosu dodatniego, przez ustawienie poziome, aż po skos ujemny.

Dlaczego właśnie na to zwracamy największą uwagę? Ponieważ to właśnie od regulacji ławki zależą możliwości Twojego treningu. Zmiana ustawienia oparcia urozmaica Twój plan treningowy o cały wachlarz ćwiczeń, których nie mógłbyś wykonywać na zwykłej ławce bez regulacji.

 

Wielofunkcyjność przede wszystkim

- Od kilku miesięcy mam w domu ławkę prostą. Robię na niej wyciskanie sztangi i hantli, rozpiętki, przenoszenie sztangielki i tu się kończą jej możliwości. Teraz żałuję, że nie wybrałem jednak ławki regulowanej – takich opinii na internetowych forach można znaleźć bardzo wiele.

Tymczasem ławka regulowana to dwa urządzenia w jednym, bowiem łączy w sobie możliwości ławki poziomej i skośnej. Tym sposobem, zależnie od jej ustawienia, możesz wyciskać lub ćwiczyć brzuszki, a zaoszczędzone w ten sposób miejsce wykorzystać na inny sprzęt.

 

Jak ćwiczyć?

Do Twojej dyspozycji masz kilka prostych ćwiczeń na różne partie mięśni. Oto kilka z nich. Wszystkie możesz wykonywać na ławce Varger.

1. „Klasyka gatunku” na klatkę atlety:

Potrzebujesz: sztangi prostej.
Ustawienie ławki: poziome.

Jak ćwiczyć: połóż się na ławce na plecach, nogi ugnij w kolanach, a stopy swobodnie oprzyj na podłodze. Chwyć sztangę na tyle szeroko, by przy jej opuszczaniu Twoje ramiona i przedramiona tworzyły kąt prosty. Opuszczaj sztangę i zatrzymuj ją dopiero ok. 1 centymetra nad klatką piersiową. Pamiętaj, by Twoje łokcie były zawsze skierowane na boki. Staraj się nie wstrzymywać oddechu.
Dzięki temu prostemu ćwiczeniu rozwijasz całą klatkę piersiową, a także mięśnie trójgłowe ramion.

Warto wiedzieć: możesz połączyć wyciskanie sztangi z jednoczesnym unoszeniem nóg – w ten sposób do klatki i tricepsa dodasz także trening ABS.

2. Skłony „do góry nogami” na idealny brzuch:

Ustawienie ławki: skos ujemny.

Jak ćwiczyć: połóż się na ławce na plecach, głową w dół, nogi „zaczep” o blokady. Ręce zegnij w łokciach, dłonie spleć na karku. Powoli unoś i opuszczaj tułów. Nie skracaj ruchów, staraj się opuszczać ciało płynnie i wolniej od jego unoszenia. Tym sposobem trenujesz zarówno proste, jak i skośne mięśnie brzucha.

Warto wiedzieć: wykonywanie skrętów tułowia w końcowej fazie unoszenia lepiej angażuje mięśnie skośne, jednak naraża Cię na ryzyko kontuzji.

3. Wyciskanie hantli za głowę na stalowe tricepsy:

Potrzebujesz: hantli (sztangielki) o umiarkowanym ciężarze.
Ustawienie ławki: skos dodatni.

Jak ćwiczyć: usiądź na ławce, oprzyj się, unieś rękę z hantlą pionowo w górę, do pełnego wyprostu. Teraz opuszczaj hantlę za głowę, aż do pełnego zgięcia łokci, cały czas kontrolując ruch ciężaru. Staraj się trzymać łokcie nieruchomo, jak najbliżej głowy. Opuszczaj hantlę wolniej od jej unoszenia. Możesz także trzymać hantlę oburącz. Prawidłowo wykonywane ćwiczenie doskonale wzmacnia i rozwija mięśnie trójgłowe ramion.

Warto wiedzieć: nie należy przesadzać z obciążeniem, bowiem zbyt duży ciężar w połączeniu z jego mała kontrolą może skutkować kontuzją stawu łokciowego. Ćwiczenie to można równie dobrze wykonywać z użyciem gryfu łamanego. Wykorzystanie oparcia pomaga lepiej skupić się na technice.

 

Ławeczka na medal

Nie możemy o tym nie wspomnieć. Ławka Varger to „złota medalistka” wśród ławek treningowych. Eksperci Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Jakości Sprzętu Sportowego Profeon zadecydowali o przyznaniu jej Złotego Medalu Jakości Profeon, uznając ją za najsolidniejszy sprzęt za rozsądną cenę w swojej klasie.

Nic tylko ćwiczyć!

Fitplay nowa ławka Varger

Medal Stowarzyszenia Profeon

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak głosów)
Loading ... Loading ...

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Najnowsze wideo

Polecane artykuły

Kalendarium

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031