Wii Fit, czyli granie w odchudzanie

Tagi

, ,

Z pewnością niektórzy z Was słyszeli o Wii Fit-  grze na konsolę Wii Nintendo, która przywędrowała prosto z Japonii. Tam też stała się hitem nr 1. W ostatnim czasie gra zyskała wielu zwolenników także w Polsce. Nazwanie jej grą jest nieco umowne, w rzeczywistości Wii Fit może służyć jako elektroniczna waga, przyrząd do ćwiczeń, czy nawet osobisty trener.

Jak wygląda Wii Fit?

Wii Fit składa się z płyty z oprogramowaniem oraz specjalnego podestu (Wii Fit Board), przypominającego nieco wagę łazienkową albo używany w klubach fitness step. Zadaniem podestu jest rejestrowanie każdego ruchu gracza, za pomocą wbudowanych sensorów ruchu. Każdy ruch pokazywany jest w telewizorze, do którego podłączona jest gra.

W grze znajduje się ok. 40 różnego rodzaju aktywności. Zaczynając od nieskomplikowanych, dziecinnych zabaw (tj. zabawa hula-hop) po wyczerpujące ćwiczenia siłowe, które naprawdę potrafią dać w kość.

Jak to się robi?

Ćwiczenie z Wii Fit zaczynamy od podania swoich danych, czyli wieku i wzrostu. Program nas waży oraz oblicza nasze BMI (Body Mass Index). Potem sprawdza naszą kondycję, obliczając „fitnessowy wiek” za pomocą prostego testu – np. próby utrzymania równowagi w różnych pozycjach.

Kolejnym krokiem jest określenie celu ćwiczeń. Możemy na samym poczatku podać liczbę kilogramów, których chcemy się pozbyć oraz wyznaczyć czas w jakim  zamierzamy to osiągnąć. Program zapamiętuje naszą wagę i  oblicza postępy. Za każdym razem nasza waga i jej wahania są odnotowane w specjalnym kalendarzu. Aby nas zmobilizować, za każdą minutę spędzoną na ćwiczeniach otrzymujemy punkty, dzięki którym przechodzimy na wyższy poziom aktywności.

Ćwiczenia podzielone są na 4 bloki- aerobik, joga, kształtowanie mięśni i gry ruchowe.

 

Wii Fit to bez wątpienia bardzo fajna zabawka. Podkreślę: ZABAWKA, bo liczy się tu przede wszystkim  „fun”. Może służyć do celów  tylko i wyłącznie rozrywkowych, ale także jako impuls do ćwiczeń. Raczej nie powinniśmy jej traktować jako alternatywy dla klubu fitness czy siłowni. Choć zapewne ci, którzy nie mają czasu na  regularne ćwiczenia w klubie, z pewnością sięgną po tę nowinkę techniczną. Niestety nie zastąpi ona ćwiczeń na rowerku, orbitreku czy innym sprzęcie fitness. Może być za to miłym urozmaiceniem naszego treningu, a także formą zabawy dla całej rodziny.

Ja pozostanę tradycjonalistką. Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno zwykłej płyty instruktażowej. Chociaż Wii Fit zdobyła w Polsce wielu zwolenników, uważam, iż jest to jedynie droga ZABAWKA, która po pierwszej fali entuzjazmu zostanie wrzucona w kąt i stanie się jedynie podstawką do kurzu. Minusem gry jest jej wysoka cena- kupno gry Wii Fit wiąże się z większym wydatkiem, bo oprócz samej gry trzeba kupić konsolę WII. Koszt całej zabawki wynosi ok. 900zł.

Czy warto kupić? Z pewnością tak, pod warunkiem, że nie będziemy mieli zbyt dużych oczekiwań, w przeciwnym razie- możemy się przejechać…

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak głosów)
Loading ... Loading ...

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Najnowsze wideo

Polecane artykuły

Kalendarium

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031